• GITxtra
  • Nieuws
  • Tests
  • Events
  • Index
  • HOME
  • BESTEL
  • EXTRA
  • NIEUWS
  • TESTS
  • VIDEOS
  • EVENTS
  • TOP 10
  • INDEX
  • GIVEAWAY
  • POLL

Andy Summers: onverminderd ambitieus

Audio- en videomateriaal bij het interview in Gitarist 261

Gitarist Extra 15-11-2012 16:11

Iedereen roept "Police!" bij het horen van zijn naam, maar hij verbindt zijn hele leven lang al sounds van de elektrische gitaar met klassieke speeltechnieken en wringende harmonieën. Andy Summers is daarom in december één van de blikvangers tijdens Amsterdam Electric Guitar Heaven. Lees het interview met Summers in Gitarist 261 (december 2012). Hier op Gitarist Extra alle audio- en video die je nodig hebt om het werk van Summers naast The Police tot je te nemen.

 

 

Beluister hieronder een uitgebreide Spotify playlist met muziek van Andy Summers. 

Zoot Money, Soft Machine en Eric Burdon 

Andy Summers, geboren op 31 december 1942, stapt na enkele jaren pianoles op 13-jarige leeftijd over op gitaar. Tegen de tijd dat hij zestien was speelde hij al op podia in de buurt van woonplaats Bournemouth. Op zijn 19e levensjaar verhuist Summers naar Londen om samen met zijn vriend Zoot Money de band Zoot Money’s Big Roll band op te richten. De jaren ’60 stonden voor Summers in het teken van Zoot Money’s Big Roll band. De band begon als rhythm  & blues band maar veranderde later in een psydelische rockband met de naam Dantalian’s Chariot. Wanneer deze band uiteindelijk uit elkaar gaat maakt Summers deel uit van diverse bands als The Soft Machine en Eric Burdon and the Animals. Na enkele jaren in Amerika te hebben verbleven keert Summers terug naar Londen om te werken met artiesten als Kevin Coyne, Jon Lord en Tim Essex.

The Police

Het balletje gaat pas echt rollen wanneer Summers zich bij de band Strontium 90 voegt alwaar hij Sting en Stewart Copeland ontmoet. Sting en Copeland waren al onderdeel van The Police met gitarist Henry Padovani, kort na het Strontium 90 optreden voegt Summers zich bij The Police. Na een korte tijd te fungeren als viermansformatie wordt Padovani uit de band gezet en gaat The Police verder als  power trio. Na zeven succesvolle jaren gaat de band uiteindelijk in 1984 uit elkaar. 

 

Bekijk hieronder een selectie live-video's van Andy Summers:

Solo

Het leven van Summers na The Police staat  –naast touren, schrijven en fotograferen- vooral in het teken van een solocarrière. Zijn debuutplaat XYZ uit ’87 is zijn eerste (en laatste) plaat die niet volledig instrumentaal is.  Hoewel XYZ vooral pop georiënteerd was bleek de plaat geen groot succes waarna Summers zijn experimentele kant omarmde. Hij brengt onder andere een Thelonious Monk tribute album uit, werkt samen met Robert Fripp, speelt met Ben Verdery een plaat in met klassiek gitaar en gaat op de Braziliaanse tour met artiesten als Victor Biglione en Fernanda Takai.

Tussen 2007 en 2008 gaat The Police nog eenmaal op tour. Het blijkt een groot succes.

Andy Summers maakt ook deel uit van het Amsterdam Electric Guitar Heaven festival 2012. Lees verder voor meer informatie.

Edities bij dit artikel

Gitarist 261 december 2012
zoeken
abonneer op onze nieuwsbrief
Subcribe

Gitarist Extra


Videoserie 'De magie van de blues in de muziek van nu' - Les 4: The Wind Cries Major

Jack Pisters’ Guitarmatrix
22-05-2025 07:05
Les 4 in de 8-delige videoserie 'De magie van de blues in de.....meer »»

In het diepe: de Albert/Jimi/Stevie-shuffle

Video bij de workshop in Gitarist 411, juni 2025
21-05-2025 11:05
In Gitarist 411, juni 2025 vind je de tabs bij deze workshop.....meer »»

Joe’s blueswereld: de genialiteit van Albert King

Video bij de workshop in Gitarist 411, juni 2025
21-05-2025 11:05
In Gitarist 411, juni 2025 vind je de tabs bij deze workshop.....meer »»

Videoserie 'De magie van de blues in de muziek van nu' - Les 3: Country (& bluesy roads) in and out of Nashville

Jack Pisters’ Guitarmatrix
19-04-2025 08:04
Les 3 in de 8-delige videoserie 'De magie van de blues in de.....meer »»

Yasi Hofer: van clubs en stadions naar Bridge

Video en audio bij het interview in Gitarist 410, mei 2025
17-04-2025 16:04
Met haar trio vlamt ze in kleine clubs, met Helene Fischer v.....meer »»

Gitarist 411, juni 2025

Abonnementen & Losse edities

  • Bestel ze op muziekmagazines.nl
  • Gitarist.nl digitaal lezen

Gitarist & Gitarist.nl

  • Colofon, sales en administratie

Volg ons op

Copyright © 2025 Gitarist.nl

zoeken
  • Top 10
  • Giveaway
  • Video's
  • Bestel