Op 10 december is Jim Hall in zijn appartement op Manhattan in zijn slaap overleden. Zes dagen daarvoor was hij 83 geworden. Hall was een vernieuwer op het gebied van jazzgitaar en was zo een inspirat.....meer »»
De gitaar waarmee Bob Dylan voor het eerst elektrisch speelde, in 1965 tijdens het Newport Folk Festival, is op een veiling bij Christie's verkocht voor een recordbedrag van 965.000 dollar......meer »»
Veilingen van gitaren en andere instrumenten zijn altijd goed voor mooi dagdromen. Bij Julien's Auctions in Beverly Hills (Los Angeles) gaan op 7 december wel heel veel fraaie stukken onder de hamer. .....meer »»
Komend weekend wordt de Apeldoornse gitaarspeciaalzaak Uncle Dick's Guitar Store officieel geopend. De winkel is al sinds mei in bedrijf, maar zaterdag en zondag vindt de Grand Opening plaats, met div.....meer »»
Vandaag kondigt Bruce Springsteen aan dat zijn nieuwe album, ‘High Hopes’, op 11 januari 2014 zal verschijnen.
De context waarin het album is opgenomen varieert nogal: de E-Street Band is aanwezi.....meer »»
Gitarist had de primeur: op 6 november luisterden we in de Hilversumse Wisseloord Studios naar vier tracks van het op 21 februari 2014 te verschijnen, titelloze album van Vandenberg's MoonKings. Boven.....meer »»
Festival Amsterdam Electric Guitar Heaven strijkt op 15 december neer in diverse zalen van het fraaie nieuwe gebouw van het Conservatorium van Amsterdam, vlakbij het Centraal Station. Het festival vin.....meer »»
Op zaterdag 16 november staat de gitaarafdeling van de muziekwinkel van Bax-shop.nl geheel in het teken van Ibanez, met onder andere gitaarclinics van topgitaristen Joop Wolters en Remy Hansen......meer »»